Úspěchy studentů

Dlouhodobě dosahujeme vynikajících výsledků v soutěžích a olympiádách. Naši žácii se pravidelně účastní jazykových olympiád a soutěží s odborným zaměřením. Největšího úspěchu dosáhli Filip Bašný a Anna Slováková. Filip Bašný v roce 2016 získal 2. místo v krajském vyhodnocení nejlepších studentů Talent Olomouckého kraje. O rok později ve stejné humanitní kategorii obdržel 1. místo a stal se nejlepším studentem v Olomouckém kraji. Ocenění získal za vítězství v celostátním kole německé olympiády a za účast v mezinárodním kole v Berlíně. Anna Slováková získala v roce 2016 nejvyšší ocenění ve sportovní kategorii za 1. místo na ME v tenise a za vítězství v juniorském FedCupu v Madridu. V roce 2017 byla také naše škola oceněna jako nejlepší v humanitní kategorii za péči o talentované studenty a jejich podporu v soutěžích a olympiádách.

Lukáš Hybl obsadil 2. místo v krajském kole SOČ

Lukáš Hybl (3.TM) získal 1. místo v okresním kole a 1. místo v krajském kole SOČ. Lukáš se v rámci Středoškolské odborné činnosti zabýval názvoslovím vybraných topografických míst v Rakousku.

V soutěžích se nám daří
Naši studenti se zapojují do různých soutěží a olympiád. V krajském kole olympiády ve španělském jazyce získala Andrea Kovaříková (3.TM) 4. místo. V krajské kole olympiády v anglickém jazyce obsadila Kristýna Bláhová (3.TM) 7. místo. Obě studentky mají nejlepší umístění z prostějovských středních škol v silné konkurenci olomouckých gymnázií! V oblastním kole soutěži Navrhni projekt obsadili Adam Jurníček (3.ES) a Jaroslav Kumstát (3.ES) 3. místo. Jana Chlupová (2.TM) zaujala svou povídkou porotu v literární soutěži a odvezla si z Prahy 3. místo. Martin Dušek (1.OS) v soutěži v předčítání německého textu Bücherwurm (Knihomol) získal 2. místo v kategorii středních odborných škol.